Вагові категорії для Олімпійських ігор серед юніорів:

-44, -49, -55, -63, +63 кг.

Посісти місце на одному з перелічених змагань:

Майстер спорту України міжнародного класу

1—8 — на Іграх Олімпіади;
1—6 — на чемпіонаті світу, командному чемпіонаті світу, світовому ліцензійному турнірі
1—3 — на Іграх Олімпіади серед юніорів, на чемпіонаті Європи, Європейському ліцензійному турнірі, командному чемпіонаті  Європи, чемпіонаті світу серед молоді, у розіграші Кубка світу, Всесвітній Універсіаді, на чемпіонаті світу серед студентів за умови здобуття не менше 2 перемог, чемпіонаті світу з пумсе;
1—2 — на чемпіонаті світу серед юніорів, чемпіонаті Європи серед молоді за умови здобуття не менше 2 перемог, чемпіонаті Європи з пумсе, у  розіграші Кубка Європи, чемпіонаті світу збройних сил;
1 — на чемпіонаті Європи серед юніорів,  чемпіонаті Європи серед студентів за умови здобуття не менше 2 перемог, чемпіонаті світу серед кадетів, міжнародних змаганнях категорії "А"(серед дорослих, молоді або юніорів за умови здобуття не менше 2 перемог), що включені до календаря міжнародної федерації, , чемпіонаті світу серед поліцейських.

Майстер спорту України

5—8 — на чемпіонаті Європи, командному чемпіонаті Європи, у розіграші Кубка світу, Всесвітній універсіаді, чемпіонаті світу серед студентів, чемпіонаті світу з пумсе;
3—5 — на чемпіонаті світу серед юніорів, чемпіонаті світу збройних сил, чемпіонаті Європи серед молоді;
2—3 — на чемпіонаті Європи серед юніорів, чемпіонаті світу серед кадетів, чемпіонаті світу серед поліцейських;
1—3 — на чемпіонаті України;
1—2 — на командному чемпіонаті України, чемпіонаті України з пумсе, чемпіонаті України серед юніорів, чемпіонаті України серед молоді, Всеукраїнських літніх спортивних іграх, у розіграші Кубка України;
1— на чемпіонаті Європи серед кадетів, Всеукраїнських літніх спортивних іграх молоді ;
3 – на чемпіонаті Європи з пумсе, два роки поспіль у розиграші Кубка України або на Всеукраїнських літніх спортивних іграх або командному чемпіонаті України.

Кандидат у майстри спорту

5—8 — на чемпіонаті України;
3— на Всеукраїнських літніх спортивних  іграх, у розіграші Кубка України, чемпіонаті України з пумсе, чемпіонаті України серед юніорів;
1—3 — на змаганнях серед молоді, юніорів, що включені до Єдиного календарного плану змагань України та узгоджені з Федерацією (Асоціацією) тхеквондо України за умови здобуття не менше 2 перемог;
2- 3 – на Всеукраїнських літніх спортивних іграх молоді;
1—2 — на чемпіонаті України серед кадетів, Всеукраїнських літніх юнацьких спортивних іграх;
1— на чемпіонатах ЦР ФСТ.

І розряд

5— на чемпіонаті України серед юніорів, на змаганнях серед кадітів, що включені до Єдиного календарного плану змагань України та узгоджені з Федерацією (Асоціацією) тхеквондо України за умови здобуття не менше
2 перемог;
1-2 –на чемпіонаті України серед юнаків за умови здобуття не менше 2 перемог;
3— на чемпіонаті України серед кадетів, Всеукраїнських літніх юнацьких спортивних іграх;
1—2 — на чемпіонатах областей серед юніорів, кадетів за умов здобуття не менше 2 перемог;
2—3 — на чемпіонатах ЦР ФСТ;
1— на чемпіонатах ОР ФСТ за умови здобуття не менше 2 перемог;

II розряд

З— на чемпіонаті України серед юнаків;
5— на чемпіонатах ЦР ФСТ;
1—3 — на чемпіонатах  міст за умови здобуття не менше 2 перемог;
Здобуття протягом року 4 перемог над спортсменами І розряду або 5 перемог над спортсменами ІІ розряду.

III розряд

Здобути на чемпіонатах ЦР ФСТ, ОР ФСТ, областей протягом року 3 перемоги над спортсменами II розряду або 4 перемоги над спортсменами III розряду.

I юнацький розряд

На змаганнях колективів фізичної культури здобути протягом року 3 перемоги над спортсменами III розряду або 5 перемог над спортсменами I юнацького розряду.

II юнацький розряд

На змаганнях колективів фізичної культури здобути протягом року 2 перемоги над спортсменами I юнацького розряду або 4 перемоги над спортсменами II юнацького розряду.

Примітки:
Умови виконання звання "Майстер спорту України" для змагань з тхеквондо ВТФ (пумсе - неолімпійська програма):
1. Звання "Майстер спорту України" присвоюється у разі проходження не менше
3 кіл.
Умови виконання звання "Майстер спорту України" для змагань з тхеквондо ВТФ (керуги):
1. Звання "Майстер спорту України" присвоюється у разі здобуття не менше 3 перемог з мінімальною кількістю учасників змагань у певній ваговій категорії для чоловіків — 10 (для важкої – 8), для жінок 8 (для важкої – 6).
2. На змаганнях чемпіонату України та чемпіонаті України серед молоді у ваговій категорії повинно бути не менше 3 майстрів спорту (у важкій – 2), на чемпіонатах України серед юніорів не менше 8 кандидатів у майстри спорту (у важкій – 7) для чоловіків та 7 кандидатів у майстри спорту (у важкій – 6) для жінок.
3. ІІІ розряд та І, ІІ юнацькі розряди присвоюються за умови виконання спортивних нормативів ЗФП, в яких потрібно набрати не менше 12 балів у трьох вправах за вибором (табл..).